Рибалка на поплавок: види снастей та їх особливості
Рибалка на поплавок одна з найпопулярніших і найпростіших видів риболовлі. Вона не потребує серйозних навичок чи фізичної сили і надзвичайно дорогого обладнання. Все просто і зрозуміло. Однак, навіть такий доволі простий вид рибалки вимагає певних знань. Наприклад, які є види поплавочних снастей, в яких водоймах їх краще використовувати та яку прикормку вибрати. В цій статті, про все це і розповімо.
Види снастей, що використовуються для рибалки на поплавок
Така рибалка поділяється на кілька видів, і підібрати для себе ідеальний варіант може як новачок так і досвідчений риболов.
Отож, ловля на поплавок буває:
-
- Махова;
- Болонська;
- Матчева
Відповідно, до кожного з цих видів рибалки потрібні спеціальні снасті, не схожі один на одного. Тож далі описуємо саме їх.
Махова вудка
Махова вудка є однією з найпростіших у використанні, а її традиційна довжина сягає 5-6 метрів. Таке вудилище немає котушки і пропускних кілець. Волосінь на такій вудочці має бути товщиною до 0,2 мм. Ловити нею можна будь-яку рибу, однак якщо її вага перевищуватиме 2 кг, то вудилище можна зламатися. Махова вудка отримала таку назву через те, що вона кидається в воду замахом руки.
Болонська вудка
Таке вудилище вже дещо дорожче, а за конструкцією називається телескопічним. Вудка оснащена кільцями та котушкою, яка має бути безінерційною. Котушку зазвичай треба купляти окремо і тут важливо вдало підібрати її до самої вудки. Також доведеться купити поплавки і крючки, детальніше тут.
Матчеве вудилище
Матчева снасть є чи не найдорожчою та користується популярністю серед досвідчених рибалок. Довжина такого вудилища сягає 3-7 метрів, а найуніверсальніший розмір це 4 метри, більше на https://www.mirrybolova.com.ua.
Такі вудки використовують для дальніх закидів, які забезпечує безінерційні котушка. Також, варто подбати про спеціальні поплавки, які є доволі тяжкими. Дані вудилища можна розділити на вуглепластикові і композитні. Вуглепластикові гарантують зручну ловлю своєю легкістю. А композитні - міцні, легкі в використанні і відносно дешеві. За своєю збіркою вудилища бувають штекерними і телескопічними. Матчева ловля потребує дуже еластичної волосіні. В діаметрі вона повинна бути не менше 0.12 мм.
Що ще потрібно знати про ловлю на поплавок?
Крім того, які бувають види такої риболовлі, потрібно знати ще кілька важливих нюансів, без котрих рибалка може не принести позитивних результатів.
-
Перш ніж закидати вудку, рекомендується виміряти глибину маркерним поплавком;
-
Не одягайте яскравий одяг і не шуміть, щоб не налякати рибину. Хоча цей пункт мали б знати навіть новачки;
-
Якщо рибалка планується влітку, то використовуйте рослинні насадки. Якщо весною або восени — то тваринні;
-
Перш ніж вибрати снасті і наживку, обдумайте яку рибу ви ловитимете, в якій водоймі, з якою глибиною і тому подібне.
Риболовля — доволі тонка справа, котра вимагає певної підготовки навіть якщо мова йде про найпростіший її вид.
Рибалка на поплавок одна з найпопулярніших і найпростіших видів риболовлі. Вона не потребує серйозних навичок чи фізичної сили і надзвичайно дорогого обладнання. Все просто і зрозуміло. Однак, навіть такий доволі простий вид рибалки вимагає певних знань.