Коли без зволожувача повітря не обійтися
Сухе повітря в приміщенні чи занадто вологе — більшість визначає за допомогою особистих відчуттів, і це доволі суб'єктивний метод. Гігрометр є не в усіх, а про непрямі ознаки відхилення вологості від нормативних показників знає не кожен.
Про нормативи вологості
Під цим терміном розуміють кількість водяної пари в повітрі. Вона може коливатися в значних межах, залежачи головним чином від погоди, але і внутрішніх чинників є також чимало. Саме температура в приміщенні визначає, яку кількість вологи здатне утримувати повітря. Вологість зазвичай вказується у відсотках, у такому разі кажуть про відносну вологість, хоча є й абсолютна, яка вимірюється в кількісних показниках.
Оптимальним вважається рівень відносної вологості в межах 30–50%, хоча особистий рівень комфорту є індивідуальним показником. Вважається, що 50% — це вологість, яка сприймається нормально більшістю. Але якщо вона знижується до 30 і менше відсотків, це вказує на те, що повітря пересушене, і в таких випадках зволожувачі повітря — найкращий спосіб розв'язання проблеми. Зазвичай підвищена сухість характерна для холодної пори року, бо за низьких температур повітря не здатне утримувати багато водяної пари.
Непрямі ознаки низької вологості
Звісно, найкращий і найточніший спосіб вимірювання можливий під час використання гігрометра, але якщо його немає, пропонуємо ознайомитися з основними ознаками, які можуть свідчити про пересушене повітря.
Відчуття сухості в носі, очах, горлі
Носова порожнина стає сухою, бо слизові оболонки не здатні самостійно підтримувати необхідний рівень вологості. А він потрібен, аби протистояти мікробам, що спричиняють простудні (респіраторні) захворювання. Те ж саме може відбуватися і з очима, і навіть зі шкірою, яка стає схильною до розтріскування та подразнень.
Носові кровотечі
Це також прямий наслідок нестачі вологи та слизу в носовій порожнині. Слизова та шкіра тріскаються, капіляри пошкоджуються та кровоточать. Якщо у вас виникають носові кровотечі без видимої причини — це ознака того, що повітря в приміщенні залишається занадто сухим протягом тривалого проміжку часу.
Поява алергічних реакцій
У сухому середовищі алергенам набагато легше переміщатися, аніж у зволоженому. Тому прояви алергії виникають частіше, як і кашель чи чхання (хоча багато хто вважає, що ці ознаки свідчать про перезволожене повітря).
Рослини починають засихати
Якщо в кімнаті занадто сухо, ґрунт починає швидше втрачати вологу, тому листя сохне, навіть якщо ви поливаєте рослину як завжди. Якщо вчасно не вжити відповідних заходів (придбати зволожувач на сайті Allo.ua у Львові), кімнатні рослини можуть загинути.
Статична електрика
Накопичення статичної електрики на відповідних поверхнях відбувається набагато швидше в середовищі зі зниженою вологістю, оскільки статичні заряди блокуються водяною парою. Для побутової техніки це явище є небезпечним: величина накопиченого заряду може сягати кількох сотень вольтів. Ці ознаки допоможуть визначитися, чи потрібно вам вживати заходів для зволоження повітря на тимчасовій чи постійній основі.