ТОП-3 помилки в написанні тексту дипломної роботи і як їх уникати
Під час написання дипломної роботи чимало студентів припускаються прикрих помилок. Вони в основному викликані бажанням швидше написати роботу, здати і захистити її. Проте саме такі помилки можуть перетворити здачу дипломної на незалік і численні вимоги повторної здачі дипломної.
Уникнути таких прикрих помилок, витрат часу і ресурсів, цілком можливо. Для цього не треба надзусиль, а лише важливим є виконання декількох порад. Саме про три топові помилки які стають на заваді якісному захисту дипломної роботи і поговоримо.
До речі, якщо є бажання уникнути не тільки цих помилок, але і взагалі підготувати дипломну роботу на «відмінно», варто звернутися за допомогою до спеціалістів, яких запропонує сервіс «Курсовичок». Студенти можуть звернутися до сервісу для того, щоб відкоригувати, створити заново або змінити певні розділи дипломної роботи. За потреби спеціалісти допоможуть замовити дипломну чи її складові відповідно до методичних рекомендацій, вимог конкретного вишу, зауваженнями керівника проєкту.
Якщо ж є час і можливість самостійно впоратись із текстом дипломної, а також є впевненість утому, що її текст та оформлення будуть якісними, Варто спробувати написати її самостійно та готуватися до захисту.
Збираємо все що бачимо, пишемо, а потім – не знаємо що робити!
У заголовку ми спробували сформулювати проблему з якою стикається автор дипломної роботи який збирає багато інформації з заданої теми і намагається її одразу розписувати детально, з наміром потім об’єднати це у цілісну дипломну роботу. Здається що такий підхід дає результат, адже за тривалий час можна написати багато таких шматків, які потім можна зібрати в одну готову дипломну роботу.
Такий спосіб написання дипломної – один з найгірших варіантів. Проблема полягає в тому, що за час коли пишеться один шматок, забувається те, що було написано у попередньому. Тому такий підхід розбалансує обсяг контенту. Купа витраченого часу на написання непотрібних подробиць, повторення окремих тез та висновків – все це може бути спровоковане написанням дипломної за таким підходом.
Найкращий спосіб уникнути такої помилки – визначити окрім загального плану роботи, детальний план. Він може бути виключно робочий і не відображатись у тексті дипломної. Але завдяки йому можна скласти контент дипломної роботи, не відволікаючись від основної теми, наповнюючи текст дослідження корисною, лаконічною і потрібною для підтвердження знань, інформацією.
Теоретична і практична частина дипломної, що живуть у різних світах
Одна з прикрих помилок яку можуть допустити студенти маючи текст дипломної роботи – це розірвати теоретичну і практичну частину дипломної на два різних тексти, що немов живуть у різних світах. Мова не стільки про грамотність оформлення та співвідношення обсягу контенту, як про логічні зв'язки, змістовне наповнення цих складових дипломної роботи. Теоретична і практична частини мають бути пов'язані між собою напрямком, змістом, де теорія пояснює практичні результати дослідження, а практичні розрахунки чи підтверджуючі документи пояснюють теоретичний зміст дипломної.
Зв'язок практики і теорії – це майже стовідсотковий успіх дипломної, не дивлячись на можливість наявності в ній інших помилок чи некоректних деталей. Викладачі високо цінують здобуття студентом комплексу знань – якісної теорії і навичок використання їх на практиці.
Тільки не плагіат!
Ще одна поширена, хоча і багато разів обговорювана тема – плагіат. Навіть якщо немає часу дописати якісно дипломну роботу, краще зробити її трохи коротшою, але не насичувати чужими текстами. Ці тексти можуть бути не лише неякісними, але і міститимуть незрозумілу інформацію.
Під час захисту дипломної ці чужі шматки викликатимуть запитання. Студент, який не володітиме викладеними в цих зовнішніх текстах даними, не зможе їх пояснити. Крім того, ефективність роботи антиплагіатних систем і електронних сервісів настільки якісна, що не варто з ними змагатись у вправності.