Епіляція: що потрібно знати про цей спосіб видалення волосся на тілі
Якщо ви хочете безпечно, безболісно, без травматизації шкіри та с довгостроковим ефектом видалити небажане волосся на будь-якій ділянці обличчя або тіла, лазерна епіляція – саме те, що потрібно. До речі, результат точно буде видно відразу після першої процедури.
Що таке епіляція
Епіляція – це радикальне у хорошому сенсі видалення небажаного волосся, яке здійснюється за допомогою лазера. Радикальне це видалення тому, що дійсно при певних умовах дозволяє позбутися від волосся назавжди. Серед умов – повноцінний курс лазерних процедур та дотримання всіх рекомендацій спеціаліста, який робить сеанси.
ЦІКАВО: Лазерний промінь разом з волосками видаляє і його цибулини. Саме це гарантує довгостроковий ефективний результат від лазерної епіляції. Звичайно, чим менше меланіну (пігменту у волосках), тим променю знадобиться більше потужності, щоб зруйнувати цибулину, але сучасні лазерні апарати справляються з усім.
Найпопулярніша сьогодні лазерна епіляція бікіні та видалення волосся на обличчі – в зоні над верхньою губою (так звані "вусики"). Це дві зони, які найбільше турбують клієнтів. Однак досить часто видаляють волосся на ногах, на спині (наприклад, епіляція для чоловіків) і навіть на руках. Для чоловіків лазерна епіляція обличчя проводиться також – зазвичай це зона бороди (для її корекції).
Лазерна епіляція підходить майже всім, окрім, вагітних та дітей. Більш того, у зв'язку зі стрімким розвитком лазерних технологій зараз, лазер видаляє навіть світлі пушкові та сиві волоски.
Відмінності епіляції від депіляції
Епіляція і депіляція, звісно ж, різні речі. Але і там, і там є відмінності і подібності, а також свої плюси та мінуси. Схожі ці обидва способи тим, що дозволяють позбутися небажаного волосся. А відрізняється епіляція від депіляції тим, що у першому випадку волосся видаляється разом з коренем, у другому ж – ні.
Уточнимо, що депіляція, як стандартне видалення волосся, все ж не має такого довгострокового ефекту. Вона не порушує ріст волосся, а лише прибирає його з верхнього шару шкіри на деякий час. Епіляція ж, у свою чергу, руйнуючи фолікул (цибулину волосся), передбачає його видалення фактично назавжди.
Лазерна епіляція та її аналоги
Аналогів лазерної епіляції у плані просто видалення небажаного волосся чимало. Це і віск, і гоління, і шугаринг, і ЕЛОС-епіляція, і електроепіляція, і фотоепіляція. Інше питання, що дані аналоги не можна порівняти з ефектом саме від епіляції, але альтернатива все одно завжди повинна бути присутньою в житті для свободи вибору.
Поговоримо про деякі аналоги докладніше:
- Віск. Буває гарячий, буває холодний. Зовсім трохи зменшує ріст волосся, бо все ж таки частково видаляє його з коренем. Але є болісним методом. Ще, цей спосіб дозволяє робити видалення волосся в домашніх умовах.
- Шугаринг. Метод видалення волосся, який передбачає нанесення на шкіру цукрової пасти, що після застигання різко знімається вже з приклеєними до неї волосками. У цьому випадку шкіра не так страждає, як при восковій епіляції, але метод також трохи болісний и не видаляє волосся надовго, назавжди.
- Епіляція ЕЛОС. Спосіб видалення волосся за рахунок поєднаної технології. А саме, епіляція ЕЛОС передбачає переваги вже існуючих методів видалення волосся у вигляді фотоепіляції, електро- та лазерної. Під час ЕЛОС-процедури цибулина руйнується одразу від двох енергій – високочастотного струму і світлового імпульсу. Ефективність вже значно вища, ніж у попередніх методів.
- Фотоепіляція. Це видалення волосся за допомогою високоімпульсного світла. Такий спосіб дає можливість позбавитися від небажаної рослинності швидко та з помітним ефектом. Він не дає ніяких пошкоджень шкіри, як і лазерна епіляція, чого, наприклад не скажеш про віск та шугаринг. Але діє виключно на пігмент, тобто на темне волосся.
Що буде для вас краще – лазерна епіляція або ЕЛОС, або може й зовсім шугаринг – вирішувати лише вам. Переваги та недоліки є у всіх способів та й по принципу дії можна зрозуміти відмінності лазерної епіляції від фотоепіляції тощо. У будь-якому випадку вибирайте те, що підходить саме вам і саме вашій шкірі та волоскам.
Все, що потрібно знати про підготовку до лазерної епіляції
Залежно від виду лазера та доповнень у вигляді нових технологій – змінюється рівень болю під час процедури, її швидкість та ефективність. Але правильно підготуватися до процедури треба обов’язково. Підготовка та протипоказання в цілому одні й ті самі при всіх видах лазеру.
Підготовка
Найстандартніше й обов'язкове – це ретельно поголити зону, на якій передбачається лазерне видалення волосся.
Крім того, перед епіляцією не варто:
- Робити перед процедурою інші варіанти його видалення, особливо які передбачають висмикування (віск, шугаринг).
- Засмагати – як під прямим сонцем, так і у солярії. Засмага під час процедури буде дуже заважати лазерному променю «ідентифікувати» меланін, що міститься у волоссі, для видалення цибулини.
Відзначимо, що лазерний промінь видаляє лише ті волоски, які перебувають у стадії активного росту. А таких на момент кожного сеансу лиш приблизно 30% (інші “сплять”). Через це й важливий повноцінний курс лазерної епіляції.
Протипоказання і наслідки
Лазерну епіляцію робити не можна:
- під час вагітності;
- якщо є патології шкіри з порушенням її цілісності або проблеми зі згортанням крові;
- при онкології;
- при наявності цукрового діабету (у тяжкій його формі);
- при серйозному варикозі;
- при свіжих опіках шкіри.
Наслідком всіх вищеописаних станів іноді може стати підвищена чутливість або вразливість шкіри, що тоді можливо і призведе до больових відчуттів або опіків. Але це лише у разі порушення техніки безпеки виконання такої процедури! Загалом, вже давно доведено, що промінь лазера цілковито нешкідливий для шкіри. Важливо просто дотримуватися всіх правил застосування лазеру як під час, так і після лазерної епіляції. А після проведення процедури варто пам’ятати, що епідерміс буде потребувати бережного ставлення – виключення саун, спортзалів, басейнів, обтягуючого одягу та застосування таких заспокійливих засобів, як, наприклад, Пантенол.