
Таким чином, незабаром компенсацію за знищене житло зможуть отримати й ті, чиї будинки перебувають у зоні активних бойових дій чи ТОТ.
Як повідомляє громадська організація «ВПО України» для фіксації зруйнованого житла можна використовувати:
- супутникові фотографії
- зйомки з дронів
- фото та відео з телефону власника
- додатково - акти ДСНС, поліції, свідчення очевидців
Щоб фото зарахували, вони мають бути:
- кольоровими, чіткими, з датою, часом та геолокацією
- з кількох ракурсів, з помітною адресою/номером/орієнтирами
- зі зруйнованими конструкціями - стіни, дах, перекриття
Якщо матеріали відповідають вимогам, комісія вносить акт до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, і людина отримує житловий сертифікат — документ на купівлю нового житла.
Раніше обстеження на територіях бойових дій проводилося лише там, де функціонують державні інформаційні ресурси після дозволу уповноваженого органу та з врахуванням безпекових умов.
На першому етапі дистанційне обстеження діятиме в громадах, де тривають бойові дії. У разі успішності цього механізму його масштабують і на окуповані території.
Окреме рішення для маріупольців
Крім того, вчора було прийнято рішення на підтримку сімей, що виїхали з Маріуполя.
«Запускаємо для них проект будівництва муніципального соціального орендного житла, а також програму пільгових іпотечних кредитів. Це дозволить ще більшій кількості маріупольських родин отримати власну оселю тут, в Україні», — сказав Шмигаль.
Він також додав, що урядова програма субсидій на оренду житла для всіх внутрішньо переміщених осіб продовжує діяти і кожна сім'я ВПО, яка витрачає на таку оренду понад 20% своїх доходів, може звернутися за відповідною підтримкою держави. Зазначимо, що ця програма майже не працює, оскільки більшість орендодавців не хочуть легалізувати орендні договори.
Комментарии