Незважаючи, що доходи населення в останні роки сильно не виросли, враховуючи економічні негаразди в країні, кредитування покупки авто набирає все більшої популярності. Це показують статистичні дослідження. Але не всі українські автомобілісти чітко розуміють, як придбати автомобіль в салоні за позикові кошти банку і не пошкодувати про це. Для цього потрібно досконально вивчити умови співпраці з фінансовою установою і вибрати відповідне авто.
Особливості українського кредитування
Не має значення яка програма кредитування вам сподобається, перш ніж звертатися до банку, потрібно визначитися з предметом купівлі – машиною. Для цього ознайомтеся з пропозиціями в мережі та обов'язково побувайте в салонах, де є в наявності транспорт що сподобався. Іноді авто не в кращій комплектації або непопулярних моделей пропонуються на вигідних для клієнтів умовах. При цьому консультанти допоможуть з вибором оптимального автомобіля в кредит.
Сьогодні на ринку є чотири види кредитування:
- Класична програма з початковим внеском і фіксованим відсотком.
- Швидкі кредити з простою процедурою оформлення, але завищеною відсотковою ставкою.
- Програма trade-in. Вона має на увазі здачу старого авто як початковий внесок по кредиту.
- Безвідсоткова програма кредитування – факторинг. Її умови передбачають оплату половини вартості транспортного засобу. По суті це розстрочка.
Як показує статистика, за останні кілька років, близько 90% нового легкового транспорту в автосалонах купується за позикові кошти банку. У випадку з корпоративними компаніями популярністю користується лізинг. Але незалежно від обраного варіанту знайти актуальні ціни на нові автомобілі, можна знайти на auto.ria.com №1 серед українських авто сайтів. Завдяки одній з найбільших баз транспорту тут відбувається 1400 угод. Тут люди щодня продають і купують нові та старі машини.
Стандартний кредит на покупку машини
Визначившись з відповідним автомобілем і салоном потрібно звернутися до менеджера, який займається оформленням кредиту. Він запропонує кілька актуальних програм та наддасть список необхідної для збору документації. Зазвичай пакет документів складається з таких паперів:
- заповненої анкети, виданої банком;
- цивільного паспорта і його копії;
- коду платника податків;
- довідки виданої за місцем роботи, завіреної бухгалтером;
- документа, що підтверджує всі доходи позичальника;
- письмової згоди одного з подружжя, якщо авто купується подружньою парою;
- водійські права;
- рахунок-фактура на транспортний засіб.
Якщо покупець не перебуває в шлюбі, то може знадобитися відповідна довідка. Однак ця вимога пред'являється не всіма фінансовими установами.
Поради експертів автолюбителям
Отримавши всю необхідну документацію співробітник банку виконає її перевірку, на що буде потрібен певний час. Представникам фінансової компанії важливо упевнитися, що позичальник здатний стабільно погашати кредит протягом всього терміну. Також їм важливо переконатися у відсутності негативної кредитної історії у позичальника. У випадку з позитивним рішенням підписується двосторонній договір. Важливо кілька разів вивчити його вміст, особливо написане дрібним шрифтом. Зазвичай за цим приховуються не найвигідніші умови співпраці для покупця автомобіля.
Якщо будь-який з пунктів договору викликає сумніви краще відмовитися від його підписання і звернутися за консультацією до юриста. Часто проблеми спостерігаються з валютою кредиту, розподілом виплат за відсотками та термінами погашення боргу. Згідно із законом українські банки не можуть перешкоджати достроковій виплаті боргів. Однак деякі фінансові установи передбачають штрафні санкції за дострокове погашення кредиту. На процентну ставку по кредитуванню впливає термін позики та розмір першого внеску. Мінімальна переплата при максимальному внеску і короткому терміні.
Переплата по кредиту
Іноді якщо покупцеві пощастить можна знайти кредитну програму без переплати. Це стосується офіційних імпортерів, що пропонують нульову процентну ставку. Але розмір авансового внеску зазвичай становить більш ніж половина вартості автомобіля. При цьому позика видається менш ніж на 2-річний період. З огляду на активність на українському ринку нового транспорту, офіційні дилери постійно розробляють індивідуальні програми кредитування. Зазвичай ними пропонуються максимально вигідні умови співпраці на відміну від фінансових установ.
Позикові кошти банку – ризик або вигідна угода
Виходячи з практики класичні схеми отримання позикових коштів є максимально вигідними та поширеними. Однак на успіх угоди можна розраховувати якщо точно зважити власні фінансові можливості, зіставивши їх з умовами отримання кредиту. Якщо у власних силах немає впевненості від отримання позики в банку краще відмовитися.
Комментарии