«Багато хто вважає, що шкільні предмети, у тому числі й біологія, зовсім не потрібні. Я взяв собі за мету переконати своїх однолітків у протилежному. Розказати їм про перспективні і цікаві галузі, пов’язані з біологією, й упевнити у тому, що піарщик, айтішник і дизайнер — це не єдині сучасні професії», — каже Іван Бондаренко, учень 10 класу ЗЗСО № 3 м.Костянтинівка.
Цього літа Іван став учасником Всеукраїнського проєкту з неформальної освіти «Школа успіху» від Klitschko Foundation . Його мета — допомогти активним підліткам розкрити у собі лідерські якості та навчити їх вмінням, що є необхідними у 21-му столітті. Кожен випускник програми має реалізувати свій проєкт — Локальну Школу успіху своєї громади.
Проєкт Костянтинівського учня — «Школа успіху. Костянтинівка» — це популяризація біології серед підлітків, можливість дізнатись про біоінформатику та сучасні цифрові технології у біології та медицині, різноманіття біологів та біорізноманіття, про нейронауки та можливості мозку, а також, що треба робити, щоб працювати в найкращих світових лабораторіях та як саме виглядають наукові кар’єрні сходи в закладах США та Європи. Серед запрошених лекторів, які впродовж двох днів 11-12 серпня 2021 року спілкувалися з підлітками, вчені, дослідники, популяризатори науки і студенти топових українських та закордонних вишів.
«Я був приємно вражений, коли стільки іменитих, талановитих, зайнятих людей відгукнулись на моє прохання взяти участь в цьому проєкті. Складніше виявилось зібрати зацікавлену аудиторію. Підготовка до заходу забирала купу часу та енергії, але можливість поспілкуватись з такою кількістю цікавих людей, якими я захоплююсь, перекрила усі проблеми та труднощі. З гордістю можу сказати, що в проєкті взяли участь Андрій Чернінський — кандидат біологічних наук; Олексій Болдирєв — молекулярний біолог і біофізик, кандидат біологічних наук, науковий редактор порталу «Моя наука», співкоординатор акції «Дні науки», співорганізатор конкурсу «WikiScience Competition», акції "Тиждень мозку в Україні" тощо; команда ГО «Геноміка ЮА», серед якої вчені, дослідники та студенти Украни, Європи, Америки, а ще Анастасія Бондаренко — моя сестра, студент-медик та вчителька Олена Давидова», — розповідає Іван.
«Школа успіху. Костянтинівка» проходила у змішаному форматі — онлайн на платформі «Zoom» та офлайн у Гончаренко центр-партнер Костянтинівка education and culture. Участь в проєкті взяли понад 40 підлітків зі всієї України. А значить, молодь, що цікавиться наукою в Україні є! Можливо, хтось з них зробив сьогодні свій перший крок до кар’єри успішного біолога, чи медика.
Комментарии