
Перша заступниця міністра соцполітики Дар'я Марчак у коментарі для Радіо Свобода повідомила, що уряд кардинально змінює підхід до соціальної підтримки ВПО.
Вже сьогодні кількість одержувачів допомоги скоротилася з 2,6 мільйона до 1,2 мільйона осіб, і, можливо, буде ще меншою.
Виплат більше не буде сім'ям, у яких обоє батьки працездатні. Як наголосила Марчак, такі сім'ї мають інтегруватися до місцевих громад.
Дорослі повинні працювати, діти — відвідувати дитячі садки чи школи. А сім'я — винаймати житло, а не залишатися в пунктах тимчасового розміщення, пише СХIД.info.
«Якщо не працювати і не шукати роботу, вразливе становище не закінчиться. Нам важливо, щоб дорослі почали планувати повернення до ринку праці», — наголосила чиновниця.
Міністерство рекомендує переселенцям звертатися до центрів зайнятості, проходити перенавчання чи розглядати переїзд до інших регіонів, щоб влаштуватися за фахом.
Що замість виплат
Замість двох-трьох тисяч гривень держава пропонує ВПО субсидії, психологічну та психосоціальну допомогу.
До того ж, програма «Муніципальна няня» передбачає компенсацію до 24 тис. грн. за догляд за трьома дітьми. А компенсація догляду за ВПО з інвалідністю — до 16 тис. грн.
Марчак зазначає, що завдання держави не в тому, щоби нескінченно виплачувати допомогу. А в тому, щоби створити умови для повноцінної інтеграції переселенців у нові громади.
Отже, тимчасові виплати поступаються місцем програмам, орієнтованим на довгострокову адаптацію, працевлаштування та підтримку сімей з реальною потребою у допомозі.
Комментарии