Організували схему з видобутку вугілля майже на 60 млн грн – на Донеччині судитимуть учасників організованої групи. Про це повідомила Прокуратури Донецької області.
Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2019 по 2021 обвинувачені прикривали свою протиправну діяльність низкою договорів підряду, укладених з підприємством, що законно користувалося ділянкою з надрами. Всупереч угодам «шахтарі» таємно видобували тверде паливо на недозволеній глибині.
Найняті спільниками працівники підняли на поверхню понад 7 тис. тон кам’яного вугілля. Це завдало державі збитків майже на 60 млн грн. Окрім того, порушувалися норми з охорони праці, що загрожувало загибеллю робітників. Шахтарі спускалися на 84 метри по мокрій та слизькій дерев’яній драбині, з подекуди зламаними сходами. На 30 метрах закінчувалася вентиляція, були відсутні покажчики замірів метану та навіть аварійний вихід.
Організатором «схеми» був так званий директор товариства. Другий спільник став «начальником дільниці» та керував робочим процесом. А третій учасник відкрив ФОП, аби «відмивати» кошти з продажу сировини. За вищевказаний період часу співвиконавці встигли «вивести» 10 млн грн. Один з чоловіків втік на тимчасово окуповану територію та перебуває у розшуку.
Обвинувальний акт скеровано до Добропільського міськрайонного суду для розгляду по суті. Максимальне покарання за санкціями статей – 8 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 3 роки з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснювалося за оперативного супроводу УСР в Донецькій області ДСР НП України.
За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури завершено досудове розслідування стосовно організованої групи за фактами незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення, легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, а також порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 209, ч. 4 ст. 240, ч. 1 ст. 272 КК України).
Комментарии