В Україні спостерігається дисбаланс у робочій силі, адже велика кількість чоловіків — у ЗСУ, а жінки займають їхні місця. Тому держава має сприяти їх якнайшвидшій перекваліфікації. Таку думку в коментарі Соціальній інформаційній платформі висловив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.
За його словами, не вистачає працівників на чоловічі професії. Для прикладу: нещодавно чиновник був на підприємстві, яке займається деревообробкою (меблева галузь). І в них оператор електрокара, який їздить по заводу — це завжди була чоловіча професія. Сьогодні з десяти таких посад, близько семи займають жінки.
— Я спеціально зупинив одну з них і запитав, як їй працюється. На що вона відповіла: «Ви знаєте, це прекрасна робота: спілкуюся з усіма, бо між цехами переміщаюся». І багато інших жінок не думали про деякі професії на підприємстві, як про можливі для них, — розповів Коваль.
Посадовець наголосив, що без перекваліфікації людей ситуацію вирівняти не вдасться. Бо не вистачає працівників і на тих напрямах, які здавна вважаються суто «жіночими».
— Для прикладу, у нас у регіоні є великий дефіцит швачок. Нам потрібні жіночі руки, які зможуть якісно виконувати цю функцію. І половина з вимушено переміщених осіб вперше сіли за швейну машинку. Вони перекваліфікувались і пішли працювати. Спілкувався з такими людьми, і вони щасливі від того, що можуть працювати. До прикладу, у 51 рік жінка зрозуміла, що їй подобається шити, — каже голова ОВА.
За словами Віталія Коваля, можливість перекваліфікації — це виклик сьогодні для держави. Передусім потрібні фахівці з робітничих професій. І інформацію про можливість швидкої перекваліфікації потрібно доносити до людей.
— Профтехосвіта формується через регіональне замовлення. Дуже важливо зараз на державному рівні збільшити квоту на держзамовлення саме на робітничі професії. Сьогодні нам потрібні золоті руки. Часто повторюю цю фразу: лише зайняті руки не опустяться. Нам потрібно зробити руки «золотими», і щоб вони не опускалися, — каже Віталій Коваль.
Позитивно оцінює очільник регіону й допомогу держави в сприянні відкриттю власної справи. Зокрема, мікро-грант «Власна справа», переможці якого могли отримати до 250 тисяч на організацію свого бізнесу. За його словами, це дало поштовх до того, що в області у 2022 році кількість підприємців збільшилася на 3,5%.
Комментарии