Волонтери евакуювали обладнання Костянтинівського пологового відділення, вартість якого складає близько 16 мільйонів гривень.
На обліку тут залишаються 12 вагітних, але народжувати у місті їм не рекомендують через небезпеку, повідомляє
Вільне радіо.
У Костянтинівці продовжують працювати чотири відділення багатопрофільної лікарні: хірургічне, травматологічне, терапевтичне та неврологічне, а також швидка допомога та поліклініка. Пологове відділення не працює із першого жовтня поточного року. Закрити відділення вирішили з низки причин, зокрема через скорочення кількості пологів у лікарні: остання дитина у Костянтинівці народилася 26 серпня.
"Те обладнання, яке не використовується зараз у лікарні, наприклад, з акушерсько-гінекологічного відділення, або через те, що лікарі виїхали, і не потрібен якийсь УЗД-апарат або інше лабораторне обладнання, евакуюють для збереження" — пояснює журналістам головний лікар Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Костянтинівської міської ради Олена Руденко.
"Цього року було 45 років, як я тут працюю, а ось зараз усе відвозять. Все нове після ремонту привезено до лікарні. У 2019 році був ремонт, у 2020 вже частково починали працювати у відремонтованих кабінетах. Така краса у відділенні, і не довелося у цій красі довго попрацювати. Багато років не було ліків, сучасного обладнання, не було на чому працювати, а зараз ліки є, ремонт зроблено, стільки всього благодійники привезли — працювати б і працювати... Якщо буде потрібна допомога жінкам, ми продовжимо її надавати на іншому поверсі в жіночій консультації", — каже старша акушерка жіночої консультації Наталія Тищенко.
До повномасштабного вторгнення лікарня, у тому числі пологове відділення, обслуговувало понад 100 тисяч жителів Донецької області. Єдине пологове відділення, яке залишилося на Донеччині, розташоване у Слов'янській лікарні, також пологи приймають у гінекологічному відділенні у Дружківці.
Волонтери «Ю-СЕЙВД» допомагають з виїздом та транспортуванням речей мешканцям міста та області.
"Наприклад, якщо сім'я з людьми похилого віку або з хворою людиною може зняти житло, або їх у себе прихистять родичі, ми можемо безкоштовно допомогти з перевезенням техніки, меблів, особистих речей. Якщо сім'я планує виїжджати, але ще не винайняла собі житло, ми до виїзду можемо взяти речі на зберігання до 14 днів, а потім відправити адресно", — каже координатор БФ “Ю-СЕЙВД” у Донецькій області Філіп Йорк.
Телефон для евакуації та перевезення речей: (098) 469-18-18. Волонтери відповідають щодня до 15:00.
Комментарии