Англійська мова
Важливість вивчення англійської мови сьогодні не варто недооцінювати. Сучасний світ, який спрямований на розвиток відкритих відносин, міжнародного співробітництва, інтеграції та стирання кордонів спілкування за допомогою мережі Інтернет вимагає знання іноземної мови. Чому саме англійська? Вона є найпоширенішою мовою світу, офіційна мова більше, ніж шести десяти країн світу, визнана мовою міжнародного спілкування та є другою мовою багатьох держав.
Варто також зазначити, що завдяки такому поширенню, англійська мова має багато діалектів, адже не існує конкретної інституції, яка визначає її єдиний літературний варіант. Проте, під час її вивчення найбільший акцент робиться саме на британські норми англійської мови. Ще одним еталоном для вивчення цієї мови є американська англійська.
Під час вивчення англійської мови в аспекті вимови, більшість вчителів спирається на стандарт так званої надбаної вимови (Received Pronunciation), яка характерна для вищого класу освічених людей. Англійська граматика ж, навпаки, набагато простіше за більшість європейських мов.
Сьогодні англійська мова є обов’язковою до вивчення з першого класу більшості шкіл і це не примха, а необхідність. Адже кожна дитина, закінчивши школу, повинна буде обрати свій шлях подальшого розвитку, а англійська мова зараз застосовується усюди. Це і політична діяльність, міжнародні зустрічі, подорожі за кордон, фільми, музика, література, торговельні відносини, спорт, наукова діяльність тощо. Особливо, якщо майбутній випускник хоче продовжувати освіту у закордонних вищих навчальних закладах. Без знання мови – це неможливо.
Даний розділ спрямовано на полегшення вивчення англійської мови. Тут на допомогу прийдуть ігрові, інтерактивні, он-лайн технології тощо. Всі вони спрямовані не тільки на вивчення основ читання та писання, а на створення умов вільного розуміння та спілкування англійською мовою.
Екологія
Екологію визначають як науку, що вивчає взаємозв’язки та впливи організмів між собою та з навколишнім середовищем, екосистемами. Вона виникла в середині ХІХ століття, коли прийшло розуміння того, що існують певні закономірності у відношенні організмів та середовища. Екологія в загальному розумінні поділяється на підсистеми: екологію рослин, тварин, мікроорганізмів та людей. За іншими класифікаціями, її поділяють на біоекологію, геоекологію, техноекологію та екологію людини, кожна з яких має свої деталізовані підрозділи. З'явилося поняття глобальної екології – зв'язків біосфери з надрами Землі та космосу. Тобто чим більше розвивається світ, тим ширше коло питань охоплює екологічна наука.
Із розвитком сучасних технологій та активного зростання антропогенного впливу, неабиякого значення набуває розвиток екології в напрямку боротьби з проблемами, які виникають внаслідок цієї взаємодії. Це і вимирання видів тварин, рослин, тотальне забруднення навколишнього середовища, руйнування озонового шару через шкідливі викиди та парниковий ефект, проблема заселеності планети та вичерпності ресурсів тощо.
Багато науковців вважає, що такі функціональні зв'язки мають свої закони, наприклад: «усе з усім пов’язане» - система взаємозв’язків складається з безлічі систем меншого масштабу, і так до найпростішого; «природа краще знає» - які б зміни не відбувались в екосистемі, існує лише один гармонійний варіант, стан рівноваги; «все має кудись діватись» - закон збереження, його пов'язують здебільшого з продуктами людської діяльності; «ніщо не дається просто так» - суть його в тому, що за все прийдеться заплатити ціну, а втрата має бути відшкодована.
Сьогоднішня екологія має за основні напрямки досліджень вплив різних чинників на оточуюче довкілля, на поширення та еволюцію організмів, дослідження проблем, що виникають внаслідок цього впливу; закономірності трансформації енергії; розробку методів для цих досліджень, моніторингу, норм антропогенного навантаження, моделювання ситуацій тощо.
В даному розділі можна знайти матеріали, які покликані ознайомити дітей із закономірностями функціонування екосистеми, проблемами екології або шляхами їх подолання тощо.
Джерело https://vseosvita.ua/
Комментарии