На початку жовтня цього року ВРУ прийняла законодавчий проект, за яким вводиться відсіч насильству в усіх освітніх закладах. Ухвалили закон тільки після двох спроб, адже в першій частині була відсутня левова частка представників державної влади. Врешті решт, за білль проголосували майже 230 депутатів. На так давно «Всеосвіта» ретельно проаналізувала майбутні зрушення та трансформації, які спричинить дане положення, якщо його ухвалять.
Наразі акт на стадії готовності до другого читання. Якщо його ухвалять, відповідно до КУ про адмінпорушення, грошові збитки будуть накладатися безпосередньо на фахівців шкіл, що приховують наявність насильства у закладах освіти.
Ухвалений штраф за прикривання травлі в школах – починаючи з двадцяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів (приблизно 3400 гривень).
Перший випадок замовчування фактів булінгу понесе фінансовий збиток від двадцяти до п’ятидесяти мінімумів жителів. Повторна реєстрація того ж інциденту буде сягати від ста до двохсот мінімумів.
В законопроекті, який було прийнято парламентарями керівникам закладів освіти в обов’язковому порядку вказано виконати, підготувати, опрацювати та надати загального розголосу тактику сценарію дій, що будуть спрямовані на відсіч цькуванню. Окрім цього директорам доручено переглядати звернення від школярів , їх сімей, родичів та опікунів з приводу булінгу та слідкувати за етапами розв’язання подібних кризових випадків.
Підкреслимо, що штрафувати мають на меті тих фахівців, які прямим чином мають вплив на інциденти проявлення агресії, травлі, знущань. Ініфціатори положення відносять в цю категорію родини та педагогів таких дітей.
ЗУ «Про освіту» з теперішнього моменту буде включати пояснення виразу «булінг» (цькування, знущання, агресія, насильницькі дії, тощо): Все це духовне або тілесне насилля, агресивний прояв в різноманітному своєму прояві, чи інші вчинки, що мають на меті тримати в страху, тривозі, безпомічності особистість, підкоряти людину власним забаганкам та потребам, які мають всі характеристики умисного безсердечного відношення.
Хто захистить? Від кого чекати підтримки та допомоги у разі ігнорування звернень та письмових заяв та не вчиненні запобіжних заходів з боку адміністрації школи? З початку 2019 року буде створено спеціальну групу, сервіс чи то службу
Дуже жаль, що таке явище, як булінг з надзвичайною силою поширене на просторах нашої держави. Навіть за умови наявності інформаційної підтримки та урізноманітнених програм для боротьби з цькуванням наша країна, відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я належить першій десятці країн Європейського Союзу за розповсюдженим явищем булінгу серед дітей віком від одинадцяти до п’ятнадцяти років.
Згідно цих даних ми знаходимось попереду Норвегії, Данії, ба й навіть Угорщини та Греції.
Комментарии