Минулого тижня начальник управління податків i зборів з фізичних осіб ДПІ у м.Дружківці ГУ ДФС у Донецькій області Анна Гвоздик проведела сеанс телефонного зв’ язку «гаряча лінія» на тему «Декларування доходів громадян, отриманих протягом 2015 року. Попередження фактів виплати заробітної плати в «конвертах».
Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.
Питання: коли виникає об`єкт оподаткування ПДФО у ФО, яка отримує дохід у вигляді електронних грошей (WebMoney тощо): під час зарахування коштів на електронний гаманець чи під час конвертування банком у грошову одиницю?
Відповідь: Пунктом 2.1 гл.2 Правил Національної системи масових електронних платежів, затверджених постановою Правління Національного банку України від 10.12.2004 №620, визначено, що електронний гаманець - платіжний додаток платіжної картки, кошти за операціями з яким обліковуються на консолідованому картрахунку емітента і який дозволяє його держателю в межах установленого ліміту виконувати платіж за товари (послуги).
Тобто, фізична особа, яка одержує дохід у вигляді електронних грошей, може за допомогою електронного гаманця користуватися ними, зокрема,- виконувати безготівкові розрахунки. Фактично це гроші, які обертаються не у формі паперових грошей, а через впровадження до сфери розрахунків комп’ютерної технології та сучасної системи зв’язку.
Відповідно до пп.168.1.3 пп. 168.1 ст.168 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями якщо згідно з нормами р.IV ПКУ окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування, платник податку зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Отже, якщо фізична особа отримує дохід у вигляді електронних грошей (WebMoney, UkrMoney, RBK Money, MoneXy, «Яндекс. Деньги» та інші) об`єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб у такої фізичної особи виникає у день зарахування коштів на електронний гаманець. При цьому, якщо дохід не підлягає оподаткуванню під час його нарахування чи виплати, але не є звільненим від оподаткування, фізична особа зобов’язана самостійно включити суму такого доходу до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Питання: працівник був прийнятий на роботу без трудового договору та відповідного повідомлення органу фіскальної служби, яка відповідальність за таке порушення?
Відповідь: Статтею 265 КЗпП передбачена відповідальність у вигляді 30-кратного розміру мінімальної зарплати, установленої законом на момент виявлення порушення за кожного працівника, у відношенні якого зроблено порушення ( тобто 41340 грн.). Додатково, статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення передачена відповідльність у вигляді штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17000 грн.).
Гол. державний інспектор сектору організації роботи ДПІ у м.Дружківці
Комментарии