Відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування», жінки, а іноді й чоловіки, можуть отримати додаткові три роки до страхового стажу за догляд за дитиною.
У документі передбачено, що таке право надається чи матері батькові, які доглядали дитину до трирічного віку.
До 1 січня 2004 року час догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку зараховується до страхового стажу за умови отримання допомоги з догляду за дитиною. З 1 січня 2005 року — за даними персоніфікованого обліку.
Якщо ж такий період до стажу не враховано, то треба подати документи до ПФУ та оформити його до страхового стажу.
Для цього потрібно подати такі документи:
свідоцтво про народження дитини або її паспорт;
документ про те, що до досягнення дитиною 3 років батько/мати не працювала (витяг із трудової книжки, відомості про відсутність підприємницької діяльності);
у разі смерті дитини необхідно надати свідоцтво про смерть.
У страховий стаж враховується також період догляду за дитиною до 12 років, якщо вона належить до осіб, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС.
Для цього потрібні інші документи:
свідоцтво про народження дитини або її паспорт (свідоцтво про смерть);
посвідчення дитини, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС;
документ, що підтверджує, що до досягнення дитиною 12 років один із батьків не працював;
заява про те, що ніхто з батьків не скористався чорнобильською пільгою за п. 13 ст. 30 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
Період догляду за дитиною від 3 до 6 років до страхового стажу не зараховуватиметься. Однак він зараховується до загального стажу роботи, безперервного стажу роботи або стажу роботи за спеціальністю.
Комментарии