Для багатьох людей музика – це душа, настрій, необхідний елемент для початку нового дня. Якщо ви регулярно прослуховуєте улюблені треки, важко буде обійтися без якісних навушників. Вони мають бути красивими, зручними та точно передавати звучання композицій. Розміри можливі різні – комусь подобаються невеликі прості моделі, хтось обирає якісне звучання та чималі габарити.
Які бувають типи навушників
Розберемося, які навушники є у продажу, в чому полягає різниця між моделями:
- Вкладиші – дешеві та компактні, саме ними компанії комплектують телефони, MP3-плеєри. Зручність середня, а якщо говорити точніше, то такі моделі подобаються не всім. Вони щільно прилягають до вуха, що не завжди позитивно впливаю на звукоізоляцію, якість звучання.
- Вакуумні – теж вкладиші, але укомплектовані насадками з меморі-піни чи силікону, що ідеально повторюють форму вуха. Зазвичай у комплекті іде 3 пари змінних вставок різного розміру. Ізоляція гарна, якість звучання висока. Користуватися такими навушниками цілими днями не рекомендовано.
- Крюки – моделі с дуговою фіксацією, вони надійно закріплюють динаміки напроти вушної раковини, візуально схожі на оправу окулярів. Кращий вибір для користувачів, що займаються спортом, ведуть активний спосіб життя.
- Крюки та дужка – у даному випадку крюки об'єднує дуга, що йде за потилицею. Під час бігу модель лишатиметься на місці, забезпечуючи якісне звучання.
- Повнорозмірні моделі – вони чималі, тому використовуються для рішення професійних задач, на роботі, вдома. Звукоізоляція відмінна, головний мінус – значні габарити.
- Накладні – компроміс між повнорозмірними моделями та затичками. Габарити компактні, дизайн привабливий, звучання якісне. Мінус – погана звукоізоляція.
З конструктивної точки зору усі моделі розподіляються на відкриті та закриті. Закриті монолітні, мають напористий нижній діапазон. На відкритих на звороті чашок розташована сітка с отворами. Отвори дають хвилям можливість поширюватися так само, як це роблять природні енергії.
Правила вибору
Щоб обрати оптимальні для себе навушники, треба враховувати такі показники:
- діапазон робочих частот;
- розміри динамиків;
- загальна потужність пристрою;
- чутливість;
- гармонійні викривленя (розраховуються у вигляді коефіціенту);
- доступні типи підключень;
- частотний діапазон.
Саме діапазон частот визначає якість звучання. Чим він ширший, тим вища буде точність відтворення саундтреків. Розміри динаміків обирайте на власний смак – є маленькі якісні навушники і великі з посереднім звучанням. Основний показник у даному випадку – загальний рівень самої гарнітури.
Потужність впливає на насиченість звучання. Оптимальний варіант – 1000-3000 мВт, проте вони швидко садять батарею. Важлива чутливість – чим вона вища, тим чистіший звук. Відсоток гармонійних викривлень в ідеалі має бути мінімальним. Дротові моделі – це класика, бездротові дорожчі, більш сучасні, ними зручно користуватися завдяки відсутності дротів.
Комментарии